Dziennikarstwo dla początkujących – kurs online

150.00 

Dziennikarstwo dla początkujących to kurs, dzięki któremu zdobędziesz umiejętności i uzyskasz kompetencje niezbędne do wykonywania zadań dziennikarza.

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy wprowadzającej w tajniki zawodu dziennikarskiego.

Po ukończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie MEN oraz certyfikat z kodem zawodu Dziennikarz [Kod zawodu: 245101] –  dokumenty w pełni honorowane zarówno w kraju jak i za granicą, dokładnie takie same jak po kursach stacjonarnych!

Kurs zawiera prezentację z materiałami szkoleniowymi oraz ćwiczenia praktyczne.
Program obejmuje 30 godzin, ale rzeczywisty czas nauki zależy tylko od zaangażowania uczestnika.

Opis

Dziennikarstwo dla początkujących – kurs online przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą wiedzieć dlaczego w dzisiejszej rzeczywistości tak ważna jest informacja, chcą poznać różnice między reportażem, felietonem, a notatką prasową oraz dla tych, którzy z  zawodem dziennikarskim wiążą swoją przyszłość lub chcą poznać mechanizmy działania współczesnych mediów w dobie Internetu. W prosty i przystępny sposób wprowadza w tajniki zawodu dziennikarskiego, pozwala poznać jego podstawy w teorii i praktyce. Oprócz wiedzy teoretycznej,  program naszego kursu zawiera także ćwiczenia praktyczne, które pomogą adeptom dziennikarstwa doskonalić swoje umiejętności warsztatowe.

Kurs przygotowuje do wykonywania zawodu Dziennikarza [Kod zawodu: 245101]

Nasze kursy to 100 % legalności!

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum szkoleń „MG-edu” posiada wpis do ewidencji niepublicznych szkół i placówek wydany przez Starostę powiatu wodzisławskiego, rejestru szkół i placówek oświatowych oraz rejestru instytucji szkoleniowych w WUP Katowice.

Program kursu

 • Definicje i historia dziennikarstwa
 • Dziennikarstwo prasowe, radiowe i telewizyjne – różnice i podobieństwa
 • Dziennikarstwo internetowe
 • Podstawowe formy wypowiedzi dziennikarskiej – gatunki dziennikarskie
 • News – budowa i cechy dobrej informacji
 • Jak napisać dobry reportaż
 • Wywiad – jak się do niego przygotować
 • Geneza i charakterystyka felietonu
 • Ilustracja i grafika – ich rola w zależności od środka przekazu
 • Struktura redakcji
 • Pułapki czyhające na początkujących dziennikarzy
 • Dziennikarstwo dla początkujących – test

Warunki rozpoczęcia nauki

Warunkiem rozpoczęcia nauki jest zamówienie kursu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata należności na konto lub poprzez system płatności payU.

Lekcje kursu udostępnione są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym po złożeniu zamówienia:

 • na platformie szkoleniowej gdzie Kursant otrzymuje dostęp do materiałów na okres maksymalnie 1 roku i odbywa kurs logując się na utworzone konto w dogodnym dla siebie czasie i miejscu

lub

 • poprzez wysyłkę materiałów na adres e-mailowy podany w zamówieniu. Lekcje wysyłane są standardowo co 2 dni robocze.  Istnieje możliwość otrzymywania lekcji częściej lub rzadziej. Częstotliwość otrzymywania lekcji można zmienić w dowolnym czasie trwania kursu. W systemie standardowej wysyłki kurs trwa około czterech tygodni. Termin ukończenia kursu zależy przede wszystkim od Kursanta.

Wybór formy nauki można podać w formularzu zgłoszeniowym w uwagach do zamówienia.
Kurs zakończony jest testem sprawdzającym, który odbywa się na platformie szkoleniowej naszej placówki i składa się z 15 pytań.  Kursant od razu po zakończeniu testu otrzymuje informację zwrotną o uzyskanych punktach.

Po pozytywnym zdaniu testu i zakończeniu kursu dla każdego uczestnika zostaje przygotowany i wysłany listem poleconym zestaw dokumentów – certyfikat i zaświadczenie MEN ukończenia kursu w języku polskim. Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu są przesyłane maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

 

Pamiętaj, w naszej placówce MG-edu nie pobieramy dodatkowych opłat za egzamin oraz wystawienie dokumentów w języku polskim!

Zobacz wzory dokumentów

Zaświadczenie wydane według wzoru z załącznika nr 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Dziennikarstwo dla początkujących – kurs online”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz komentarz