Opis
Koordynator projektów unijnych – opis zawodu
Koordynator projektów unijnych to osoba, która jest odpowiedzialna za koordynowanie i nadzorowanie projektu na danym obszarze. Zajmuje się m.in. nawiązywaniem i utrzymywaniem współpracy z klientami, ustala harmonogram realizacji projektu, współpracuje z kierownikiem merytorycznym, przygotowuje umowy, zamówienia i protokoły odbioru oraz kontroluje prace podwykonawców i płatności klienta itd.
Adresaci kursu
Kurs kierowany jest w szczególności do osób, które poszukują pracy w dziedzinie zarządzania projektami unijnymi oraz wszystkich menadżerów, kierowników i właścicieli firm, w których są realizowane lub będą realizowane różnego typu projekty unijne i inne.
Do podjęcia pracy w tym zawodzie wymagane jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, umiejętności oraz wykształcenia minimum średniego.
Nasze kursy e-learningowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich.
Korzyści z uczestnictwa w kursie
- Poznajesz najważniejsze zasady i reguły dotyczące zarządzania personelem oraz charakterystykę poszczególnych elementów procesu kadrowego w firmach – od rekrutacji, przygotowania i przyjęcia do pracy po sposoby motywacji i przeciwdziałanie niekorzystnym trendom kadrowym.
- Zdobywasz wiedzę i umiejętności kształtujące do zawodu Specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi.
- Uczysz się w dogodnym dla siebie czasie, z dowolnego miejsca na ziemi, przez telefon, tablet lub komputer – wszędzie gdzie masz dostęp do Internetu.
- Zdobywasz szansę na lepszą pracę, utrzymanie dotychczasowego stanowiska, a nawet możliwość awansu!
- Uaktualniasz i uatrakcyjniasz swoje CV
- Po zakończonym kursie otrzymujesz dokumenty w pełni honorowane zarówno w kraju jak i za granicą, dokładnie takie same jak po kursach stacjonarnych – zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz certyfikat z kodem zawodu Koordynator projektów unijnych (Kod zawodu: 242102)
Wymagania wstępne i przebieg kursu
- Rozpoczęcie kursu ma miejsce po złożeniu zamówienia, wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz wpłacie należnej kwoty na konto lub poprzez system płatności internetowych.
- Realizacja kursu rozpoczyna się najpóźniej w kolejnym dniu roboczym po złożeniu zamówienia i opłaceniu kursu utworzymy dla Ciebie indywidualne konto na platformie szkoleniowej naszej placówki. Informację o utworzonym koncie otrzymasz mailem. Po zalogowaniu w zakładce KURSY będziesz widzieć zamówione szkolenie. Po kliknięciu ROZPOCZNIJ KURS zobaczysz instrukcję jak poruszać się w kursie. Od tego momentu uczysz się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, przechodząc kolejno wszystkie lekcje. Ważne! Każdy kursant otrzymuje dostęp do materiałów do czasu zakończenia kursu, maksymalnie na okres 365 dni.
- Forma nauki: na platformie szkoleniowej, prezentacje, filmy, ćwiczenia i zadania, testy, materiał szkoleniowy do pobrania. Uczysz się w dogodnym dla siebie czasie, z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu wykorzystując do tego komputer.
- Czas trwania kursu – Rzeczywisty czas trwania oraz ukończenia szkolenia zależy przede wszystkim od Ciebie i Twojego zaangażowania. Wszystko dostosowujesz do swoich możliwości oraz obowiązków. Na ukończenie nauki masz maksymalnie 365 dni ale możesz zrobić to szybciej!
- Wysyłka dokumentów – po zakończeniu kursu wyślemy do Ciebie zestaw dokumentów potwierdzających ukończenie kursu w języku polskim. Komplet dokumentów wysyłamy listem poleconym lub kurierem w zależności od formy wybranej podczas zakupu kursu, na adres podany w procesie rejestracji. Dodatkowo do wysyłki możesz zamówić certyfikat w języku angielskim.
Program kursu Koordynator projektów
- Definicje i wielkości projektów.
- Projekty unijne, miękkie i twarde
- Rola i kompetencje.
- Zadania koordynatora projektu
- Wybrane metodyki zarządzania projektem
- Zarządzanie cyklem życia projektu według PCM
- Dobór członków i tworzenie optymalnego zespołu
- Zatrudnianie i zarządzanie personelem projektów UE.
- Równość szans i niedyskryminacja
- Cykl ogłoszenia i realizacji projektu
- Obowiązki beneficjenta projektów UE
- Zasady realizacji projektów partnerskich
- Rodzaje wskaźników.
- Monitorowanie wskaźników EFRR, FS, FST, Interreg i EFS+
- Zasady promocji projektów
- Wybór wykonawców i dostawców w projektach UE
- Baza konkurencyjności
- Zasady równościowe
- Zrównoważony rozwój i DNSH
- Monitoring
- Ewaluacja
- Rodzaje i zakres kontroli projektów
- Zakończenie projektu
Kurs e-learningowy wraz z ćwiczeniami obejmuje 36 godzin edukacyjnych ale rzeczywisty czas nauki zależy tylko od Twojego zaangażowania.
Nasze kursy to 100 % legalności!
Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum szkoleń „MG-edu” posiada wpis do ewidencji niepublicznych szkół i placówek wydany przez Starostę powiatu wodzisławskiego, rejestru szkół i placówek oświatowych oraz rejestru instytucji szkoleniowych w WUP Katowice.
WAŻNE! Nasza placówka MG-edu nie pobiera dodatkowych opłat za egzamin oraz wystawienie dokumentów w języku polskim!
Zobacz wzory dokumentów
Zaświadczenie wydawane jest na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych
Katarzyna Morton –
Kurs na 5
Bardzo dobrze przygotowane materiały. Kurs zachęca do dalszego szkolenia i poszerzania wiedzy.
Joanna Widera –
Gorąco polecam !!! Super możliwość dla wszystkich na zdobycie nowych kwalifikacji .
Ola –
Duża ilość bardzo przydatnych w pracy Koordynatora informacji. Materiał trudny, ale przygotowany w przystępny do przyswojenia sposób. Polecam
karolinapasiecznik –
Kurs bardzo pomocny, dość obszerny tematycznie, porusza najświeższe nowinki z tej dziedziny, przydatne informacje